HaberlerPatent, Fikir, İcat Sizden Mali Destek MEVKA’dan


Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), Bilgi ve Teknoloji Odaklı Üretim Mali Destek Programını başlatmış olup "Fikir sizden destek MEVKA’dan" sloganıyla ilerliyor. Ajans, fikrini, icadını, patentini projelendirip getirenlere destek sağlayacak.

Bu programda Türkiye’nin her yerindeki KOBİ tanımına uyan kurum, kuruluş ve işletmeler, gerçek kişiler, kar amacı güden birlik ve kooperatifler, Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin başvuru sahibi ve Üniversiteler ile Bakanlıklara Bağlı Araştırma Enstitüleri/İstasyonları da ortak olabilecektir.

Program kapsamında orta-ileri ve ileri teknolojiye geçiş amaçlı Ar-Ge kapasitesinin güçlendirilmesi, bilgi tabanlı teknoloji ‘üretimin’ sağlanması ve bilgi tabanlı kullanımın artırılması, yenilenebilir enerji potansiyelinin harekete geçirilmesi, enerji verimliliği ve temiz üretim süreçlerinin iyileştirilmesi vb süreçleri içeren projeler desteklenecek. Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreterli Ahmet Akman, ajansın çıkmış olduğu bu proje teklif çağrısının daha öncekilerden farklı olarak sadece Konya ve Karaman illerine değil tüm Türkiye’ye hatta yurtdışına da açık olduğunu belirterek, “ülkemizin her yerinden bölgemizde yatırım yapmak isteyen herkesi kapsamaktadır. Örneğin İstanbul’daki, Ankara’daki bir işletmecinin Mevlana Kalkınma Ajansı’nın bu programından faydalanma fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca olası başvuru sahiplerinden üç ay önce kurulmuş olma şartı da aranmamaktadır” dedi.

MEVKA bölge kalkınmasında öncü bir rol oynayarak, programlarlarını gerçek kişilerin yatırım taleplerini karşılamak üzerede tasarlamıştır. Fikri, düşüncesi olan mucitlerin hayalleri MEVKA’nın desteği ile gerçekleşecek. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al