HaberlerSaç Kongresine Türk Damgası


Güney Kore’nin başkenti Seoul’de düzenlenen Dünya Saç Kongresi’nde boy gösteren Türk B’iota Laboratuvarları saç dökülmesini önleyen ürününü sektörün önde gelen bilim adamları ve akademisyenlerine tanıttı. 

İki yıl önce ABD’ye açılan ve ‘Bioxcin’ ürününe FDA onayı alarak pazara giren ilk Türk
markası olan B’iota, Almanya ve Polonya’daki yatırımlarının ardından dünyada pazar payını artırarak dikkat çekti. Her yıl bütçesinin %3-5’ini Ar-Ge yatırımlarına ayıran ve TÜBİTAK projelerinin yanı sıra üniversitelerle de işbirliği yapan firma dünyanın en önemli kongrelerinden biri olan Dünya Saç Kongresi’ne katılarak Türk bilim adamlarının geliştirdiği yeni yöntemleri anlattı.

4 Ayda 3 Bin Saç
Kore’deki kongrede ürünün bitkisel içeriği konusunda uluslararası bilim dünyasına sunum yapan B’iota Laboratuvarları Ar-Ge Direktörü Prof. Dr. Murat Türkoğlu; İtalya’daki Pavia Üniversitesi ile birlikte yapılan klinik test sonuçlarına göre 4 ayda 3080 adet saç telinin çıkmasını sağladıklarını belirtti. Türkoğlu Bioxcin Femina’nın İtalya Pavia Üniversitesi’nde yapılan klinik testler sonucunda saç dökülme oranı 6. ayın sonunda ortalama %87 azaldığını da belirtti.

Uzmanlar, saç dökülmesi sorunu olanlara, öncelikle stresten uzak durmalarını tavsiye ederken, günde 50-100 adet saç kaybının normal olduğunu bu miktarı aşan durumlarda mutlaka konunun uzmanına danışmalarını tavsiye etti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al