HaberlerSanayi Kongresi'nin Gündemi "Dalgaları Yöneterek Geleceği Tasarlamak"


Ana Teması "Sürdürülebilir Rekabet Gücü: Dalgaları Yöneterek Geleceği Tasarlamak" olarak belirlenmiş olan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 10.Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi 14 - 15 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde Gerçekleşiyor. 

Başkan Kongre'nin Öneminden Bahsetti
İSO Başkanı C.Tanıl Küçük yaptığı açıklamada,"Türk sanayinin en köklü temsilcilerinden olan İstanbul Sanayi Odası olarak kurulduğumuz 1952 yılından bu yana, çalışmalarımızı, sanayimizin güçlenmesi ve rekabet gücünün gelişmesi hedefi ile sürdürüyoruz. Geçen 9 yılda kongrelerimizde, 8.500’ün üzerinde katılımcıya evsahipliği yapmış olup, toplam 421 konuşmacının söz aldığı 92 oturum gerçekleştirdik" diyerek bu tür organizasyonların sürekliliğinin sanayiciler ve üreticiler açısından önemli olduğunun altını çizdi.  

İş Dünyası Sanayi Kongresinde Buluşuyor
10. Sanayi Kongresi'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da başta KOBİ'ler olmak üzere sanayicilerin, kamu yöneticilerinin, iş dünyası, üniversite ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı bekleniyor. Kongre süresince gerçekleştirilecek olan İnovasyon Sergisi'nde sanayi kuruluşları, üniversiteler, ve araştırma kurumlarının yenilikçi ürün ve sonuçlanmış projeleri ile inovasyonun finansmanına aracılık eden destek hizmetleri bir araya geliyor. Firmalar ve kurumlar, sergiye konu ürün veya sonuçlanmış projelerini "Bilgi","Fikir ve Proje" ve "İnovasyon" tematik alanlarında yer alacak standlarda sergiliyorlar.

İnovasyon Ödülleri Sahiplerini Bekliyor
10. Sanayi Kongresi kapsamında ayrıca bu yıl ikincisi verilecek olan " İSO İnovasyon Ödülleri", Kongre'nin ilk günü sonunda bir ödül töreni ile sahiplerini buluyor. Yapılan ödül töreni ile yenilikçi ürünlerin değer görmesi ve fikir üretenlerin motive edilmesi amaçlanıyor.

Akademik Dünya'dan Konuşmacılar
Kongrenin konuşmacıları arasında Stanford Ekonomi Politikaları Araştırma Enstitüsü Kıdemli Üyesi ve NYU Stern School of Business Henry Kaufman, Misafir Öğretim Üyesi Paul Romer ve Tufts Üniversitesi Fletcher Hukuk ve Diplomasi Okulu Öğretim Üyesi Amar Bhide yer alıyor.  

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al