HaberlerTarihi Markadan Dünya Modasına Akıllı Kumaşlar


Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa ipek böcekçiliğini desteklemek amacıyla temellerini kendi elleriyle attığı kumaş fabrikası asırlık İpekiş, Christan Dior, Armani, Versace ve Cavalli gibi dünya markalarına yüksek teknoloji ürünlerini satıyor.

Dünya Modasına Kumaşlar Bursa'dan 
Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini aralıksız sürdüren Türkiye’nin en eski sanayi kuruluşu İpekiş, yılda ürettiği 2.5 milyon metre yünlü kumaşı dünyanın moda markalarına satıyor. 78 yıl önce bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan İpekiş, bugün Christian Dior, Max Mara, Versace, Moschino, Cavalli ve Armani gibi uluslararası markalara kumaş satıyor. 2025 yılında 100. yaşını kutlayacaklarını anlatan İpekiş Mensucat Genel Müdürü Aşkın Kandil, her yıl yüzde 12 büyüdüklerini, üretimin yüzde 80’ini ihraç ettiklerini ve bu yılı 45 milyon liranın üzerinde bir ciroyla kapatmayı hedeflediklerini anlattı. 

Bütçe'nin Yüzde %5'i Ar-Ge'ye
Bursa yöresinin ipek böcekçiliğini desteklemek amacıyla Atatürk’ün talimatı üzerine kurulan İpekiş, kullandığı yüksek teknolojinin sonucu olarak kumaşa yerleştirilen milyonlarca mikrokapsülle cilt bakımı yapan, zayıflatan, parfümlü ürünleriyle de geleceğin kumaşlarını üretiyor. Bütçesinin yüzde 5’ini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor.

Star Gazetesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al