HaberlerTariş Tanınmış Markalar Liginde


Tariş, marka yolculuğuna "Tanınmış Marka" statüsüyle devam ediyor. Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen "Tanınmış Marka" tescili, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardını sağlayan ve tüketici tarafından bilinirliği kanıtlanmış markalara veriliyor.

Zeytin ve zeytinyağı sektörünün öncü markalarından olan Tariş, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı tarafından ürünlerinde yaygın bilinirliğe sahip bir marka olduğunu kanıtladı. Tariş, ürünlerde kalite standardının sağlandığı ve halk nezdinde yaygın olarak bilinir olduğu göz önünde bulundurularak "tanınmış marka" olarak kabul edilip, "Tanınmış Marka" statüsüne alındı. Geniş dağıtım ağı ve orijinal bir marka olma özelliği de, bu tescilinde etkin kriterler arasında. 

Markalaşmada ulaşılabilecek en üst seviye olan 'Tanınmış Marka" liginde tüm Türkiye'de yaklaşık 800 marka bulunuyor. "Tanınmış Marka" statüsü, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı'nca, kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hakimiyeti, ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış miktarı, markanın bilinirlik düzeyi gibi kapsamlı kriterleri içeren değerlendirme süreci sonunda veriliyor. Sektörde herkes tarafından bilinen ve sayılan marka olarak tarif edilen 'Tanınmış Marka' uluslararası ticarette markaya önemli avantajlar sağlıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini paylaşan Destek Patent İzmir Şube Yöneticisi Ayşe Zemin, 2012 yılı Ekim ayında başlanan tanınmış marka başvuru çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasının tüm Destek Patent ailesi için bir gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Zemin, Tariş markasının en iyi şekilde korunması için tanınmış marka statüsünde olmasının önemli avantajlar getirdiğini vurgulayarak; “Artık Tariş markası ülkemizde tüm ticari ve hizmet sınıflarında korunacak hale gelmiştir. Başka hiçbir ticari kurumun bu marka ile bir ürün geliştirmesi ya da faaliyet göstermesi mümkün değildir.” dedi. Tariş, daha önce endüstriyel tasarım tescil çalışmaları ve benzer markalara yönelik itiraz işlemlerini yine Destek Patent aracılığı ile gerçekleştirmişti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al