HaberlerTHY'den İkramda Muhteşem İnovasyon


İnovatif fikirleri hayata geçirerek uçak yolculuğuna yeni bir boyut getiren Türk Hava Yolları (THY) hizmet kalitesinde fark yaratmak adına yeni fikirleri yolcularıyla buluşturuyor. Şirketin inovatif projelerine son örnek ikram servisi. İkram sunumunun en önemli unsurlarından biri olan servis malzeme ve ekipmanlarını tümüyle değiştiren THY yolcu memnuniyetini daha da üst seviyeye taşımayı hedefliyor. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Uçak içi ikramın yolcularımızın memnuniyetinin temel unsurlarından biri olduğunun farkındayız. Catering ortaklığımız Turkish DO&CO ile bu alanda önemli başarılara imza atıyoruz. Yolcularımız Türk Hava Yolları uçağına bindiğinde özel bir restoranda misafir edildikleri duygusunu yaşıyor" dedi. THY'nin artık kendi hizmet kalitesi ile yarıştığını belirten Topçu, başarılarını aldıkları ödüllerle taçlandırdıklarını söyledi.

Farkımız Hizmette
THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil de, üç yıldır üst üste 'Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi' seçildiklerini belirtti. Kotil, "Hizmet kalitesi Türk Hava Yolları'nı rakiplerinden ayıran en önemli unsur. Bir süre önce başladığımız lokum ikramı yolcularımızın büyük beğenisini kazandı. Yeni konseptimizle birlikte Türk mutfağından farklı lezzetleri de yolcularımızla paylaşacağız" diye konuştu.

Mum Işığında Yemek
Turkish DO&CO Genel Müdürü Attila Doğudan, yeni servis konseptiyle THY yolcularını sürprizlerin beklediğini söyledi. Doğudan, "Mesela mum ışığında yemek için artık özel bir gün olmasına gerek yok, Türk Hava Yolları ile business sınıfta seyahat etmeniz yeterli. Bu özel yemekten sonra semaverde taze demlenmiş çayınızı da yudumlayabilir ya da özel olarak tasarlanmış fincanlarda, Türk kahvesi içebilirsiniz" şeklinde konuştu. Attila Doğudan, yeni konseptin bir parçası olarak Türk ve dünya tatlarının yanında Türk mutfağının en büyük zenginliği olan baharatların da ön plana çıkartıldığını belirtti.

Yeni Konsept 3 Ayda Tüm Uçuşlarda Olacak
Türk Hava Yolları, yeni servis konseptini deneme amaçlı olarak 22 Ekim'de İstanbul-New York hattında uygulamaya başladı. Bugün itibariyle New York, Guangzhou, Jakarta, Capetown, Buenos Aires, Sao Paolo, Hong Kong, Washington DC, Seul, Johannesburg, Osaka, Kuala Lumpur, Los Angeles, Tokyo, Şikago, Pekin, Şanghay, Saygon, Singapur, Toronto, Houston seferlerinde yeni konsept ile sunum yapılmaya başlandı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil yeni servis konsepti 3 içinde THY'nin tüm uçuşlarında uygulanmaya başlanacağını söyledi.

'Invest On Board' ile En İddalı Fikirler Yarışacak
Türk Hava Yolları yeni projesi Invest On Board ile girişimcilere fikirlerini THY uçaklarında sunma imkânı veriyor. Bu proje sayesinde işadamları ve yatırımcılar uçakta seyahat ederken en iddialı startup fikirlerini oturdukları yerden izleme ve değerlendirme şansı bulacak.

Parlak Projeler
Bu kapsamda seçilen ilk 11 startup projesi, aralık ayından itibaren THY'nin geniş film, müzik ve oyun arşivine sahip, dokunmatik ve işlevsel uçak içi eğlence sistemi Planet'e yüklenmiş olacak. Başvurular arasından seçilecek projeler, aydan aya Planet sistemine yüklenecek. Seyahat eden yatırımcılar ve işadamları bu sistemle projeleri izleyip inceleyebilecek. Invest On Board, yatırımcılara rahatça seyahat ederken parlak fikirleri dinleyip onları tanıma ve inceleme fırsatı verirken, fon arayan girişimcilere de projelerini bir kere de farklı ülkelerden yüzlerce kişiye sunma şansı tanıyor. Projede fikirlerin kolay erişilebilir olması, dinleyicilerin projeleri dinlerken dikkatlerini dağıtacak unsurlardan uzak olmaları ve girişimcilerin tek bir sunumla binlerce kişiye ulaşabilmeleri sağlanıyor. Invest On Board projesi son yıllarda büyük çıkış yakalayan Türk girişimcilerin atılımlarını desteklemeyi hedefliyor. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al