Haziran 2013TİM AKADEMİ2023 Çalışmalara Başladı


Türkiye'nin 2023 ihracat hedefi olan 500 Milyar Dolarlık hedefi gerçekleştirmek üzere Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) çalışmalarına devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde TİM AKADEMİ2023 kapsamında çözüm ortaklarıyla proje çözüm ortaklığı protokolü imzalayan TİM, sektörel bazlı eğitim ve konferans çalışmalarına başladı. İlk olarak 23 Mayıs’ta Hazır Giyim ve Deri Sektörü temsilcileriyle başlayan etkinlik çalışmaları 29 Mayıs’ta yapılan Makine, İklimlendirme ve Savunma Sanayi Sektörü konferansıyla devam etti. Kimyevi Maddeler ve Mamuller Sektörüne yönelik etkinliğin Eylül ayında yapılması planlanıyor.

TİM AKADEMİ2023'ün sınai haklar çözüm ortağı olan Destek Patent 23 ve 29 Mayıs’ta gerçekleştirilen konferanslarda fuaye alanında bulunan standında tüm katılımcılara sınai haklar alanında bilgiler verdi. İhracatçılar için büyük önem taşıyan yurtdışı tescil konularında bilgiler aktaran Destek Patent ayrıca web yayın organı olan Destek Patent TV'den etkinlikleri yayınlayarak konferansın nabzını tuttu.

Konu ile ilgili düşüncelerini ve değerlendirmelerini aldığımız Destek Patent A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Hasan Gedik, TİM ile birlikte TİM AKADEMİ2023'ün bir parçası olmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, "Devletimiz katma değerli ürün üretiminde inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarının yanında gerek sınai hakların gerekse de markalaşmanın gelişmesi için ciddi atılımlar yapıyor. Özellikle yeni patent kanunu bu noktada tüm ihracatçılarımızın yüzünü güldürecek. Destek Patent olarak 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefinin gerçekleşmesinde büyük öneme sahip olduğuna inandığımız sınai haklar bilincinin yerleşmesi için tüm ihracatçılarımıza hizmet sunmaya ve eğitimler vermeye devam ediyoruz" dedi.   

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al