HaberlerTübitak’tan Projesi Olana Sınırsız Destek


Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Başkan Vekili Fatih Yülek, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında hazırlanacak projelere sınırsız destek vereceklerini belirtti. Yülek, “Yeter ki bize, desteği hak eden projelerle gelin” dedi. Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) TARGET Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenen ‘Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında AR-GE ve Yenilik Destekleri’ toplantısının açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli,  Gaziantep ve Gaziantep Üniversitesi’nden daha fazla proje üretmesine katkı sağlayacak bu toplantıya olan yoğun ve nitelikli katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prof. Dr. Dereli, “Gaziantep Üniversitesi teknoloji elçileri olarak yetiştirdiği intörn öğrencileri ve mezunları ile bir anlamda üniversite - sanayi işbirliğinin de altyapısını hazırlıyor. Böylelikle, proje ve AR-GE kültürünü de iş dünyasıyla paylaşıyoruz, transfer ediyoruz. Gaziantep Üniversitesi’nin ve Gaziantep’in hazırladığı, sayısı her geçen gün giderek artan, AR-GE projelerinin TÜBİTAK tarafından objektif olarak değerlendireceğine olan inancımız tam” diye konuştu.

Her Projeye Uygun Paket
TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Başkan Vekili Fatih Yülek, TÜBİTAK’ın AR-GE için verdiği desteğin uygulanış şekil ve aşamalarını anlattığı konuşmasında, kriterlere uygun projelere sınırsız destek verildiğini dile getirdi. Bazı projelere yüzde 20 - 25 hibe desteği verildiğini de anlatan Başkan Vekili Yülek, geçtiğimiz yıl uygulamaya başlanan 1513 - Teknoloji Transfer Ofisi Destekleme Programı ile üniversitelerde biriktirilen ve oluşturulan bilginin sanayiye aktarılmasının sağlandığını vurguladı. TÜBİTAK’ın dünyada benzeri olmayan çeşitlilikte destekleme programlarına imza attığını açıklayan Yülek, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Destek programlarımız arasında, üniversitelerde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik çalışmalara destek de var. Çünkü siz girişimci olmak zorundasınız. Eğer bir fikriniz varsa, 15 saniye o fikrinizi anlatabilmeniz için yeterli bir süre olabilmeli. Amacımız, sanayicide AR-GE kültürünün oluşmasına katkı sağlamak ve destek alacak projeler üretilmesine altyapı oluşturmak. Çünkü TÜBİTAK her projeye uygun paketler yapmaktadır, seçenekler sunmaktadır. Zaman zaman sanayicilerimizden projelerinin yeterince değerlendirilmediği yakınmalarını alıyoruz. Ama şunun bilinmesini istiyoruz yeterli kriterleri taşıyan tüm projeler desteklenmektedir.”

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al