HaberlerTürk girişimcilerden ortodonti tedavisine çığır açan yenilikTürk girişimciler; diş dizilimi, damak ve çene bozuklukları gibi diş tedavisinde kullanılan diş tellerine alternatif şeffaf plaklar üretti. Ortodonti tedavi sistemi adını verdikleri buluşlarının patent başvurularını Destek Patent vekilliği ile gerçekleştiren 4 buluş sahibi, Endüstri 4.0’ın Türkiye’deki öncülerinden biri oldu.  
Türkiye’nin ilk yerli ve kişiye özel şeffaf apareyleri; metal diş telleri ile karşılaştırıldığında rahatsızlık vermeyen, istenildiği zaman kolayca takıp çıkarılabilen tedavi araçları olduğunu ifade eden Seyyid Bucak, tedavinin detaylarını şu şekilde ifade etti:
Bu tedavi yönteminde öncelikle hastanın ağız ölçüsü alınıyor. Ağız ölçüsüne göre 3D printer’lar ile ağız datası elde edilerek bilgisayar ortamına aktarılıyor. Hastaya özel şeffaf plaklar üretiliyor. Hasta her bir plağı 2 hafta gibi bir sürede kullanıyor ve bir sonraki plağa geçiyor. Dişler bilgisayar ortamında hareket ettiriliyor. Hasta, tedaviye başlamadan önce tedavi sonundaki dişlerinin şeklini görebilir ve tedavi süresi nettir.
Geliştirdikleri teknolojiye yurt dışındaki hekim ve hastalardan talep olduğunu belirten firma 2019’un başında 5 farklı pazara açılmaya hazırlanıyor. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al