HaberlerTürk İcadına Sipariş Yağıyor


Bayrampaşa’da üretim yapan Özsoy, ‘PushClean’ adını verdiği buluşla ıslak mendile yeni boyut getirdi. Dünya devleriyle gizlilik anlaşması imzalayan şirket, Mercedes’e de üretim yaptı. Islak mendilde tablet dönemini başlatan bir sistem geliştiren Özsoy Şirketler Grubu’nun ‘PushClean’ adını verdiği buluşa dünya devi şirketlerden talep yağıyor. Yeni ürüne 145 ülkede 20 yıllık patent alan Özsoy Grubu’na bağlı Özsoy Organik, Bayrampaşa’daki tesislerinde Mercedes, Skoda ve Apple için özel üretimler yaparken, Johnson&Johnson, Loreal gibi birçok dünya devi ile de gizlilik anlaşması imzaladı.

Şirket Lufthansa ve Saudi Airlines gibi havayolu şirketlerine üretim yapmak için de görüşmelerini sürdürüyor. Şirketin CEO’su Sinan Gündoğan’ın verdiği bilgiye göre ‘PushClean’ adı verilen sistem aslında sıkıştırılmış organik mendilleri kullanılacağı anda ıslatan özel bir mekanizmadan ibaret.

3 Yıllık Araştırmanın Sonucu
Bu sistem için 3 milyon Euro yatırım yaptıklarını, makineleri de kendilerinin tasarladıklarını anlatan Gündoğan 'Ar-Ge çalışmamız 3 yıl sürdü. 3 ayrı çalışma da çöpe gitti. Sonunda başardık' dedi.

Kısa süre önce üretime başlamalarına rağmen 18 ülkeye ihracat yapar hale geldiklerini söyleyen Gündoğan 'ABD’de kendi ofisimizi açtık. Evcil hayvan sayısının 70 milyonu aştığı bu ülkeye kulak, pati ve vücut silmek için özel ıslak mendiller satıyoruz. Ayrıca koku giderici mendiller, makyaj temizleme, torpido ürünleri, bebekler ve anneler için özel mendiller ürettik' dedi.


145 Ülkede Patent Aldı
Sinan Gündoğan, şu anda 15 farklı amaç için ürünleri olduğunu söyledi. '145 ülkede 90 bin dolar harcayarak 20 senelik patent aldık' diyen Gündoğan, ayrıca Hac ve Umre için de helal sertifikası aldıklarını anlattı.

Kan dondurucu mendil üzerinde de çalışmalar yaptıklarını söyleyen Gündoğan, 'Mevcut ıslak mendillerde paraben ve alkol kullanılarak raf ömrü uzatılıyor. Oysa bu mendiller kanser yapıcı. Bizim ürünümüz ise açılana kadar suyla temas etmiyor. Kullanıldığı anda suyla buluşuyor' dedi.

Birçok firmayla gizlilik anlaşması yaptıklarını da belirten Gündoğan 'Kozmetik sektöründen bir firma kendilerine ait solüsyonları ve makyaj ürünlerinde sistemimizi kullanmak istiyor. Apple için LCD ekran temizleme mendili yaptık. Azeriler ateş düşürücü mendil istedi. Firma kendi solüsyonunu gönderdi. Aspirin, sirke ve su kullandık. Dr. Franke kendi antiseptiğini yolladı. ABD’ye kan dondurucu ürün de satmaya başlayacağız. Promosyon sektörüne de gireceğiz. Genel seçimlere odaklanacağız' dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al