Basında Çıkan HaberlerÜniversite patentleri sanayi ile buluşuyor


Üniversiteler ile sanayi sektörünü bir araya getiren ÜSİMP (Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu) Patent Fuarı, 11-12 Kasım tarihinde Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşecek.

ÜSİMP Patent Fuarı; üniversiteler bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) teknoloji portföylerini, sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtmalarına olanak sağlamak ve sinerji ortamı yaratmak amacıyla, üniversite ile yatırımcıyı bir noktada buluşturacak. Üniversiteler özelinde yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucunda, başvuru sürecine dâhil olan veya tescil altına alınan patentler, potansiyel girişimcilere ve sanayicilere tanıtılacak.

  “Hem üniversiteler hem de sanayici kazanacak”

ÜSİMP Patent Fuarı katılımcı ve sponsor firmaları arasında yer alan Destek Patent’ in Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, “Üniversitelerde üretilen bilginin ticari değer olarak ele alınması ve işlenmesi oldukça önemli. TTO’lar bu amaçla oluşturuldu ve akademisyenlerin bilgi birikimlerini sanayinin hizmetine sunmasıyla bu birikim, ürün ve teknolojiye dönüşecektir. Üniversitelerin TTO bölümlerinden beklentimiz büyük. Özgün fikirlerin geliştirildiği yegâne ortamlar olarak ön plana çıkan üniversiteler, tescil altına aldıkları buluşları ticari boyuta taşıyacak atılımlar da yapmalı. Bu noktada sanayi sektörü ile yapılan işbirlikleri sayesinde hem üretimin değerinin ve hacminin artmasına yardımcı olacak hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al