DERSİMİZ PATENT

Dersimiz Patent

Dersimiz Patent E-broşür

Görüntülemek için tıklayınız

Patent, teknik ve hukuki yönü olan bir kavram olduğundan, teknik insanların yeteri kadar hukuk bilgisine, hukuk insanlarının da yeteri kadar teknik bilgiye ihtiyaç duyduklarını biliyoruz.

Bu noktada Dersimiz Patent programı, teknik insanların ve hukuk insanlarının aynı dili konuşmalarını sağlayan özel bir patent eğitim programıdır.

Patent konusunda bilgi seviyesi artmış kurum, coğrafi bölge ve ülkeler, ekonomik ve gelişmişlik kriterleri açısından bir değişim göstergesi olarak kabul ediliyor. Ülkemizde patent üretim şampiyonu bölge ise Marmara Bölgesi’dir. Benzer şekilde dünya üzerinde en çok patent üreten ülke Amerika’dır. Avrupa’da ise en çok patent üreten ülke Almanya’dır. Bunları farklı kılan ortak nokta ise bulundukları alanın en gelişmiş ülke ve bölgesi olmalarıdır.


Eğitimin Amacı
  • Tekrarlanan Ar-Ge önlenerek firma ve ülke kaynaklarının çöpe atılmasını engellemek. (Dünya üzerinde tekrarlanan Ar-Ge istatistiği kurumdan kuruma ve ülkeden ülkeye değişmekle birlikte %23 - %30 arasındadır)
  • Hızlı ve doğru patent ön araştırmaları yapmak. Patentin hak kapsamını doğru bir şekilde belirlemek.
  • Ürün tasarımından, ürünün kullanıcı ile buluşmasına kadar patent kavramı ile ilgili sıkıntı yaşamamak için işletmelerde kimlerin, ne tür çalışmaları, nasıl yapması gerektiği önceden tanımlamak.
  • Patent portföyünü zenginleştirmek. (Patent konusunda %1’lik bir değişim, finansal gelişimde %0,11’lik bir değişim sağlar)
  • Sürdürülebilir Ar-Ge ve sürdürülebilir rekabet elde etmek.

İşbu form aracılığıyla tarafınızdan temin edilen ad, soyad, telefon numarası ve e-mail adresi bilgileriniz ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca kişisel veri teşkil etmektedir. Bu kapsamda, paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, iş ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi; müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin ve müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu Destek Patent A.Ş. tarafından Kanun’da yer alan ilke ve şartlara uygun olarak işlenecek, korunacak ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al