HaberlerBursa'da Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu


Geçtiğimiz hafta Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ve oldukça ses getiren Türkiye İnovasyon Konferası'nın ardından, Bursa da inovasyon etkinliği düzenliyor. Son dönemin en çok konuşulan kavramı inovasyon alanında değerli konuklar da etkinlikte konuşma yapacak.  

Destek Patent'in de içinde bulunduğu Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yenilikçilik ve Yaratıcılık Uzmanlık Grubu tarafından 14 Aralık'ta düzenlenecek olan "Bursa 3.Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu"na Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Süreyya Ciliv de katılacak.

BUSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, ilki 2010'da "Bilgi Üret. Yenilik Yap. Ayakta Kal", ikincisi 2011'de "Geleceğin Anahtarı: Yenileşim" temalarıyla düzenlenen sempozyumun, bu yılki ana temasının "Bir Süreç Olarak Yenileşim" olduğu belirtildi.

Sempozyumun, BUSİAD ve Uludağ Üniversitesi (UÜ) tarafından desteklendiğinin ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi:

"Sempozyumun amacı, Türk sanayi ve hizmet işletmelerinin küresel boyutta sürdürülebilir rekabet gücü elde etmeleri için ulusal düzeyde, işletme düzeyinde ve kişisel olarak yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları ve uygulamaları ele almak, tanıtmak, önemini vurgulamak, teşvik etmek, yaygınlaştırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamaya yönelik olarak bölgesel yenilikçilik ve yaratıcılık hareketini desteklemektir. Sempozyum, çarpıcı başarıların hayata geçirilebildiğini gösterecek örneklerin toplumda tanıtılmasının yanı sıra sürdürülebilir başarının doğru işleyen bir sürecin tanımlanması ve işletilmesiyle garanti edilebileceğini ortaya koymayı hedefliyor."

Bursa Crown Plaza'da gerçekleştirilecek sempozyumda, Ciliv'in yanı sıra Triodor CEO'su Umut Akpınar, Selektif Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Figen Kadırgan, Mobilera CTO'su Zeynep Sarılar Akaltan, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı ve UÜ Öğretim Elemanı Dr. Cem Okan Tuncel de birer konuşma yapacak.

Bilgi ve ön kayıt için tıklayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al