HaberlerIBM, Önümüzdeki 5 Yıl İçin İnovasyon Beklentilerini Açıkladı


IBM, önümüzdeki yıllarda hayatımızı şekillendirebilecek olan beklentilerini açıkladığı “5 in 5"İnİ açıkladı. Önümüzdeki 5 yılda gelmesi beklenen 5 inovasyonun hangi alanlarda olduğunu belirten beklentilere göre, IBM de bu alanlara yatırım yapacak gibi gözüküyor.

IBM’in beklentilerini açıklayan inovasyondan sorumlu VP Bernie Meyerson’a göre, IBM’i ve dünyanın geri kalanını ilginç bir 5 yıl bekliyor. İşte IBM’in seçtiği ve önümüzdeki 5 yılda hayatımıza girmesi muhtemelen inovasyonlar.

1. IBM, en büyük değişikliklerden birisini de eğitim alanında bekliyor. Artık iş akıllı tahtalardan da öteye geçecekmiş gibi gözüküyor.
2. Yerel mağazalar da e-ticaret ile uyum sağlayacak ve artık yerel mağazalar mobil ve internet ile çok daha uyumlu çalışacak. Bugün büyük sorun olan tedarik süreci problemleri yavaş yavaş ortadan kalkacak.
3. Teknolojinin gelişimi, sağlığımıza da yarayacak. Doktorlar artık film ve eski raporlarınız değil, DNA bilgilerinizi kontrol edecek.
4. Dijital ortamda onlarca şifreye sahibiz ve güvenlik çok önemli bir konu. Yakın gelecekte güvenlik konusu çok daha önemli bir hal alacak ve milyonlarca kullanıcı bugün yaşadığı mağduriyetten kurtulacak.
5. Artık akıllı evler yapılmaya başlandı ve artık iş daha makro bir düzeye taşınacak gibi gözüküyor. Bu sefer hayatımızı kolaylaştırmaya çalışacak şey ise akıllı şehirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al