HaberlerTeknoloji, Girişimcilik Buluşması ve Tasarım...


Teknoloji, girişimcilik ve iş ortamını besleyecek konuların işlendiği ve önemli konukların bir araya geldiği sohbet etkinliği, yenilikçi fikirlerin buluşma noktası Ideaport’ta gerçekleşecek. 14 Mart’ta yapılacak olan paylaşıma ve tartışmaya açık etkinliğe Gülay Özkan konuşmacı olarak katılacak. İstanbul’da tasarım odaklı inovasyon ve girişimcilik konusunda danışmanlık veren GEDS’in kurucusu olan, yazıları ABD’de Quartz ve başka dergilerde çeşitli dillerde yayınlanan Gülay Özkan’ın 2013 yılındaki SingularityU tecrübesi ile konuşma yapacağı etkinlik 14.00’de, Cyberpark B Blok 1.Kat Konferans Salonunda gerçekleşecek. 

Üssel büyüyen teknolojiler ve tasarımın dünya sorunlarına çözüm olup olamayacağının tartışılacağı etkinlikte, ‘Yoksulluk, sağlık, eğitim, enerji, çevre, gıda, su gibi önemli global sorunlar üssel büyüyen teknoloji ile çözülebilir mi; girişimcilere yeni ürün ve hizmetler geliştiren firmalara düşen görevler nelerdir ve geliştirilecek çözümler firmalar için birer fırsat olabilir mi?’ gibi soruların cevapları aranacak. 

Gülay Özkan Kimdir?
Gülay Özkan, sanatçı ruhuna sahip bir mühendis olarak, İstanbul’da tasarım odaklı inovasyon ve girişimcilik konusunda danışmanlık veren GEDS’i kurdu. Hazırladığı ‘GO Girişimcilik Programı’ 2012 yılında New York’da ödül aldı. Aralarında ABD’deki Tasarım Yönetimi Enstitüsü’nün de yer aldığı birçok kuruluşta danışmanlık yapmaktadır. Yazıları ABD’de Quartz’da ve başka dergilerde Türkçe, İngilizce, Arapça ve Japonca olarak yayınlanmaktadır. Silicon Vadisi NASA Ames Araştırma Laboratuvarı’nda gerçekleşen Singularity University GSP13 programına önümüzdeki on yıl içinde bir milyar insanı etkileyecek çözümler yaratmak üzere davet edilen dünyanın sayılı isimleri arasında yer almaktadır. Halen Sabancı Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nde dersler vermektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al