HaberlerUluslararası Markalaşma Programı İlk Mezunlarını Verdi


TİM, İMMİB ve YTÜ iş birliğiyle 3,5 ay süren programdan mezun olanlar, YTÜ Beşiktaş Kampüsünde gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birliği (İMMİB) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) işbirliğiyle gerçekleşen "Uluslararası Markalaşma Programı" ilk mezunlarını verdi.

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nden (İDDMİB) yapılan açıklamaya göre, 3,5 ay süren Uluslararası Markalaşma Programı eğitiminden mezun olanlar, YTÜ Beşiktaş Kampüsü'nde gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı.

Programın açılışında konuşan TİM Başkan Vekili ve İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, Türkiye'nin artık her alanda, daha çok üreterek ucuz satan değil, markalı ve kaliteli ürünlerini yüksek fiyatla satan ülke olmayı kendisine ilk edinmesi gerektiğini söyledi. Konuşmasında Türkiye'de bir ilk olan İMMİB Endüstriyel Tasarım Meslek Okulu'ndan da söz eden Öztiryaki, istikrarla büyüyen ekonomiler olmanın yolunun tasarlayan, marka işletmelerin sayılarının artmasından geçtiğini vurguladı. 

Bilgi Ve Akademik Birikimlerimizle Üreten Sektöre Destek Her Zaman Önceliğimizdir
YTÜ Rektörü Prof. Dr.İsmail Yüksek ise üniversite- sanayi işbirliğinin en yoğun uygulama alanlarından birisi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Teknoparklarımızla, pratik uygulama programları ve laboratuvarlarımız ile üniversitemizi, tüm fakülteleri ile üretim ve hizmet sektörünü buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün YTÜ, bu tarz programları en yoğun bir şekilde uygulayan üniversitelerden biridir. Bilgi ve akademik birikimlerimizle üreten sektöre destek her zaman önceliğimizdir. Bu her iki tarafın da gelişimi için önemlidir. Buradan mezun olan yönetici arkadaşlarımızın çalıştığı firmalar ne kadar büyür ve gelişirse biz de lisans ve yüksek lisans programlarımızdan o kadar daha fazla öğrencilerimize istihdam alanı yaratmış oluruz."

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerin eğitimde kazanımlarını anlattıkları program sonunda başarılı olan öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al