HaberlerÜniversite Sanayi İşbirliği İlgi Görüyor


Türk Patent Enstitüsü, yenilikçiliği, üretkenliği ve yaratıcılığı teşvik etmek, sınai mülkiyet hakları konusunda bilgi ve bilinç düzeyini artırmak, ulusal inovasyon sistemini güçlendirmek ve üniversite - sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla 2008 yılından bu yana farklı illerde düzenlediği 'Patent Günleri'ni, geçtiğimiz günlerde İzmir ve Antalya’da gerçekleştirdi.

Patent Üniversitelerde Başlar
Patent Günleri-İzmir, Ege Üniversitesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası işbirliğinde, Patent Günleri- Antalya etkinliği ise Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlendi.Türk Patent Enstitüsü düzenlediği bu etkinliklerle nitelikli ve yüksek katma değer sağlayacak buluşların üretilmesi noktasında en büyük potansiyele sahip kurumların başında gelen üniversitelerin patent ve dolayısıyla sınai mülkiyet üretiminde daha aktif ve etkin olmalarına yönelik ilgi oluşturarak, sınai mülkiyet hakları yolu ile Türkiye ekonomisi ve endüstrisinin yaratıcı ve yenilikçi yapısının gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

İnoversite Açığı Kapatacak
Destek Patent A.Ş. Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan, TPE'nin bilgilendirme seminerlerinden oluşan Patent Günleri etkinliğinin üniversite ve sanayicilerin bilgilendirilmesi açısından çok önemli olduğunu belirterek,"Destek Patent olarak biz de 2008 yılından bu yana İnoversite projemizle, sanayici ve üniversite işbirliğinin faydasını dillendirmekteyiz. Üniversitelerin mevcut bilimsel çalışmalarını patente dönüştürerek, çalışmalarını başta sanayiciler olmak üzere KOBİ'lerin de istifadesine sunarak hem üniversitelerin patent haklarından etkin yararlanmaları hem de sanayicilerin dünyadaki mevcut teknolojilere erişebilmelerini İnoversite Projesiyle amaçlamaktayız" şeklinde bilgi verdi. Erguvan ayrıca, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yapılan bu gibi seminerlerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK ve KOSGEB'in sağladığı destekleri anlatması açısından da değerli olduğunun altını çizdi.

   

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al