İşbu form aracılığıyla tarafınızdan temin edilen ad, soyad, telefon numarası ve e-mail adresi bilgileriniz ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca kişisel veri teşkil etmektedir. Bu kapsamda, paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, iş ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi; müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin ve müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu Destek Patent A.Ş. tarafından Kanun’da yer alan ilke ve şartlara uygun olarak işlenecek, korunacak ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.


Bilim Dünyası ve Entegrasyon

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, akademisyenlere teşvik müjdesi verdi: “Üniversite hocalarımızın yaptığı Ar-Ge projelerinden elde ettikleri gelirden kurumlar vergisi alınmayacak.”

Gebze Teknik Üniversitesinin (GTÜ) 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Ar-Ge yapan akademisyenin kazanacağı vurgusu yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; “Üniversite hocalarının yaptığı Ar-Ge projelerinden elde ettikleri gelirden kurumlar vergisi alınmayacak. Yeni bir kanuni düzenleme yapıyoruz. Hocalarımızın Ar-Ge’den elde ettiği gelirin net yüzde 85’i cebinde kalacak. Biz hocalarımızın daha fazla proje yapmasını istiyoruz” diye konuştu.

‘Ya kur ya hizmet et’

Üniversitelerin, araştırmalarını toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürmesi gerektiğini ifade eden Bakan Işık, eski anlayışın değiştiğini gördüklerini dile getirdi. Akademisyenlere ‘Ar-Ge’ye vergi yok’ mesajı veren Bakan, tasarım ofislerinin Ar-Ge merkezleri gibi destekleneceğini sözlerine ekledi. Işık; “Tasarımın olmadığı bir şey yok artık. Burada da ikili bir model ön görüyoruz.

Hedefimiz 10 kişilik bir tasarım ofisi kurmak. Bakanlar Kurulu bunu yarıya da indirebilir iki katına da çıkarabilir. 10 kişilik bir tasarım ofisi kuran özel sektörü Ar-Ge merkezi gibi destekleyeceğiz. 10 kişilik tasarım ofisi kuramayan insanlarımıza KOBİ’lerimize de o tasarım ofislerinden hizmet aldığı sürece vergi indirimi sağlayacağız. Ya kur ya hizmet et diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al