HaberlerAmerika'da Taklit'e Dur Dedik


İhlas Pazarlama A.Ş. bünyesinde bulunan "Aura Roboclean" markasının Amerika Birleşik Devletleri'nde "Paura" markası olarak tesciline itiraz kabul edilerek, markanının ABD' de tesciline ret verildi. 

Müşterimizi Koruyoruz
Destek Patent A.Ş. Yurtdışı Marka Bölüm Yöneticisi Eser Sipahioğlu açıklamasında " Destek Patent A.Ş. olarak 2002 yılından itibaren İhlas Pazarlama A.Ş.’nin yurtdışındaki marka tescil süreçlerini takip etmekteyiz. Sunmuş olduğumuz hizmetler kapsamında Global MarkAlarm (Yurtdışında Marka İzleme) takip sistemi ile müşterimizin Aura Roboclean markası izlenmektedir. Yapılan izleme kapsamında son olarak ABD’de tespit edilen benzer marka PAURA başvurusuna karşı yapmış olduğumuz itiraz ABD Patent Ofisi tarafından haklı bulunarak PAURA markasının iptaline karar verilmiştir.” dedi. Sipahioğlu,"Firmaların sadece Yurtiçinde değil Yurtdışında da markalarını korumaları özellikle ihracatçılar için fazlasıyla önem taşımaktadır. Biz Destek Patent A.Ş. olarak Yurtdışında benzer veya taklit markaların meydana getireceği olumsuz sonuçların firmalar açısından kaçınılmaz olduğunun farkındayız. Global MarkAlarm hizmetimizle benzer ve taklit müracaatlara dünyanın her yerinde anında itiraz ederek müşterilerimize hizmet veriyoruz" diyerek sözlerinin altını çizdi.

MarkAlarm Nedir?
MarkAlarm ve Global MarkAlarm, yoğun emek ve tanıtım bedeli ile oluşturduğunuz markanızın taklitlerinin tescil edilmesini önlüyor. Yurtiçinde ve Yurtdışında markaların yazım, ses benzerlikleri taraması yapılıyor. Tarama sonucunda tespit edilen benzer markalar aleyhine, hak sahibinin izniyle kanuni süreç içinde itiraz ediliyor. Uzun ve maliyetli olan dava süreçlerinin önüne geçilerek müşterilemizin zaman ve maddi kayıpları önleniyor.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al