Markanızı Güvenle Tescil Edin
Size en doğru seçenekleri sunmak için buradayız. Başlamak için tek yapmanız gereken marka adınızı girmek ve ardından 'Ara' butonuna basmak.

Marka

ABD’deki mevzuat gereği belirli dönemlerde kullanım ispatı talep edildiğinden, sadece kullanılan ürün ve hizmetler için başvurulması gerekir.

Orta Amerika ülkelerinden sadece Meksika ve bazı Karayip ülkeleri topluluk tescil sistemlerine üyedir, Karayipler’de genel olarak her ülke için ayrı başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.
Güney Amerika’da Brezilya ve Kolombiya WIPO üyesi olup, diğer ülkelerin uluslararası topluluk tescil sistemlerine üyelikleri bulunmamaktadır.

Patent

Amerika kıtasında bulunan ülkelerin dahil olduğu herhangi bir topluluk başvurusu sistemi bulunmamaktadır.
Amerika Birleşik Devletleri dahil, Amerika kıtasında bulunan ülkeler için ülkesel başvuru yolu tercih edilmeli ya da PCT sistemine dahil olan ülkeler için, PCT başvurusu yapılarak ulusal aşamaya geçiş yolu tercih edilmelidir.

Tasarım

Amerika kıtasının tamamında yer alan ülkelerde tasarım tescili için toplu bir başvuru sistemi bulunmamaktadır.
Bu kıtada yer alan ülkelerde tasarım tescili için genelde ülkesel başvuru sistemi tercih edilmektedir. Ayrıca Kuzey Amerika’da yer alan ABD, Kanada, Meksika ile Orta Amerika’da yer alan Belize gibi ülkelere Lahey Uluslararası Başvuru Sistemi tercih edilerek tasarım başvurusu yapılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Amerika'da marka, patent, tasarım tescili hakkında detaylı bilgi için info@destekpatent.com adresi ile iletişime geçiniz