Aralık 2013Avrupa Birliği’nde Tek Belge ile Koruma Mümkün


Yıllardır Avrupa Birliği Devletleri arasında tartışma konusu olan “Avrupa Birliği Patenti” artık bir hayal olmaktan çıkıyor. Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan CTM, sadece birlik üyesi değil Türkiye dâhil AB üyesi olmayan ülkelerde de geçerlidir. CTM müracaatlarında en büyük avantaj koruma alanının genişliği ve otomatik olarak 28 ülkede korumaya girmesidir. 

Markaların tescil edildiği ülkelerde kullanım zorunluluğu bulunmaktadır. Üçüncü şahıslar markanızı ilgili ülkede kullanımı olmadığı için iptal ettirebilir. Bunun önüne geçmek için en iyi yardım olan CTM topluluk marka tescilinde ise, Avrupa Birliği üyesi olan tek bir ülkede dahi marka kullanılmış ise, diğer tüm ülkelerde kullanım yapılmış sayılır ve iptal olma riski ortadan kalkar. 

CTM kapsamında tescilin avantajları
  • Tek bir belge ile Avrupa Birliği’ne üye tüm ülkelerde koruma
  • Maliyet ve zaman tasarrufu
  • Marka değerinin artması ve olası bir marka değerleme durumunda (Hukuksal problem, bilançoya işleme vb.) normal marka değerine göre daha yüksek bir marka değerinin oluşması
CTM üyesi ülkeler
Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Avusturya, İtalya, İspanya, Portekiz, İngiltere, İrlanda, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Litvanya, Letonya, Estonya, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Malta, Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan. 

Bilgi almak ve görüşmek için lütfen tıklayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al