HaberlerMarka Tescili Semineri Verildi


MÜSİAD İzmir Şubesi, her ay üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantıları çerçevesinde; Destek Patent Ege Bölge Müdürlüğü'nün sunumuyla "Yurtiçi ve Yurtdışında Marka Tescili" konusunu ele aldı. Yurtiçi ve Yurtdışında Marka Tescili Semineri' nde, Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin tarafından gerçekleştirilen sunumda; "Yurtiçi ve Yurtdışında Marka Tescili, Yurtdışında Toplu Tescil Sistemleri, ihracatta Marka Beyan Zorunluluğu, Marka Patent Tasarımlarda Hukuki Yaptırımlar" gibi marka ve tescili hususunda birbirinden önemli konular katılımcılara aktarıldı. 

Ora Pasaport Şubesi'nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan MUSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, "Kasım ayı toplantımızda Yurtiçi ve Yurtdışında Marka Tescili konulu seminerde Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin'i konuk ediyoruz" dedi. Daha sonra sunumunu gerçekleştiren Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin, katılımcılara Türkiye'de marka tescili, ihracat yapılan ülkelerde yurtdışı marka tescili ve gerekliliği, tescilsiz marka kullanımının riskleri, marka tescili için doğru tescil sistemini tercih etmenin önemi gibi konuların yanı sıra yurtdışı marka tescilinde riskleri minimize etmenin yolları ile marka tescili sonrası markayı koruma yolları hakkında bilgiler verildi. 

İzmir MÜSİAD üyesi sanayici ve işadamlarının izlediği seminer sonunda, Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin'e teşekkür eden MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, günün anısına plaket takdim etti. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al