HaberlerVolkswagen’den Mobil Şarj RobotuElektrikli araçların yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan şarj sorununa karşı yeni fikirlerde gelmeye başlıyor. Konuyla ilgili Volkswagen'in üzerinde çalıştığı mobil şarj robotu fikri, park alanlarında sürücülere büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.
Volkswagen'in fikri olan robot aracın yanına kendi kendine giderek aracın şarj olması sağlıyor. Akıllı telefondaki bir uygulama veya bağlı bir araç sistemi aracılığıyla etkinleştirilebilen robot, çağırıldıktan sonra gelerek şarj girişini açıp araca fişi bağlayabiliyor. Bunun yanı sıra diğer araçları da şarj edebilen robot işlem bittiğinde Volkswagen'in "batarya vagonu" olarak adlandırdığı enerji depolama istasyonuna geri dönüyor. Bu vagonların her biri 25 kWh güce sahip ve 50 kWh'ye kadar DC hızlı şarj edebiliyor. Robot alanda rahatça hareket edebiliyor hatta karşısına çıkan engelleri tanıyıp tepki bile verebiliyor.
Volkswagen Group Components biriminin başkanı Mark Möller konuyla ilgili bu robotun elektrikli araçlar için devrim niteliğinde olduğunu ve sabit şarj istasyonlarına olan ihtiyacın da azaltabileceğini belirtiyor.

KAYNAK: WEBTEKNO

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al