Biz Kimiz

Destek Patent, 1983 yılında Sınai Haklar (marka, patent, tasarım) alanında hizmet vermek amacıyla iş dünyasının öncü ve güçlü ismi Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal YAMANKARADENİZ tarafından kurulmuştur.

2001 yılında Türkiye'de ilk kez Sınai Haklar konusunda ISO 9000 ve ardından ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi belgelerini alan Destek Patent, ülkemizde Sınai Haklar bilincinin yaygınlaştırılmasını görev edinmiş, Uluslararası Patent Birliği (UPB), LES Türkiye ve AIPPI Türkiye gibi öncü derneklerin kurucuları arasında yer almıştır. 

Destek Patent, 2019 yılında Sınai Haklar bilincini ve patent okuryazarlığını artırmak, Türkiye’nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmak hedefi ile “Fikrine Sahip Çık” kurumsal sosyal sorumluluk projesini başlatmış, lise ve üniversite öğrencilerine, KOBİ ve girişimcilere proje kapsamında eğitimler vermeye başlamıştır.

Ulusal liderliğini sürdürerek sunduğu yüksek değerler ile Sınai Haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek global pazarlarda müşterilerinin rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkan Destek Patent, 37 yılı aşan sektörel deneyimin getirdiği bilgi ve birikiminin gücüyle müşterilerine; hızlı, güvenilir, faydalı ve katma değeri yüksek hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. 

Destek Patent’in sunduğu hizmetlerin temelini; Sınai Haklara konu olan marka, patent, tasarım vekilliği ve danışmanlığı oluşturmaktadır. Bilgi ve birikiminin gücüyle tescil ve koruma işlemleri yanında, araştırma, takip, yorumlama, analiz, karşılaştırma, değerleme, sistem kurma ve geliştirme, eğitim vb. birçok konuda hizmet vermektedir. 

Bünyesinde, 2 Avrupa Patent Vekili, 50 Marka ve Patent Vekilinin görev aldığı Destek Patent; 13 şubesi ve 250’nin üzerinde uzman personeliyle uzaktan değil yanı başınızda çözümler üretir. 

Destek Patent bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda 250.000'den fazla marka, 45.000'inin üzerinde patent/faydalı model ve 320.000'e yakın tasarıma danışmanlık ve vekillik yapmıştır. 

Sınai Haklar alanında global bir marka olma hedefini benimseyen Destek Patent, 15 yıldır Türkiye liderliğini sürdürmüş ve dünyada özellikle uluslararası marka tescilinde en çok tercih edilen ilk 10 patent firması arasında yer alarak uluslararası arenada başarısını kanıtlamış tek Türk vekillik firmasıdır.

Kalite Standartlarımız

Müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı, gizlilik prensibine bağlı, hızlı, güvenilir ve etkin hizmet vermeyi politika edinmiş Destek Patent bu politikanın gereğine uygun hareket ederek, 2001 yılında Türkiye'de ilk kez sınai haklar konusunda ISO 9000 kalite yönetim sistem belgesini almıştır.

Destek Patent, güncel ISO 9001: 2008 kalite yönetim sistemi kapsamında tüm işleyişini prosedürlerle kayıt altına alarak;

  • İşin başlangıçta doğru olarak yapılmasını,
  • İşlemler için talep edilen bilgi ve belgelerin doğru şekilde alınarak süre kayıplarının önüne geçilmesini,
  • Müşterilerin doğru bilgilerle haklarının tesisini kurarak iç ve dış pazarlarda rekabet gücünün artmasını,
  • Müşterilerin hizmet kalitesiyle beraber elektronik ortamda işlemlerinin takip edilmesini,
  • İşlem süreçlerinin müşterilere verilen terminlere uygun sonuçlandırılmasını,
  • Müşteri taleplerinin karşılığını aldığını görerek memnun olmasını sağlamıştır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İşbu form aracılığıyla tarafınızdan temin edilen ad, soyad, telefon numarası ve e-mail adresi bilgileriniz ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca kişisel veri teşkil etmektedir. Bu kapsamda, paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, iş ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi; müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin ve müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu Destek Patent A.Ş. tarafından Kanun’da yer alan ilke ve şartlara uygun olarak işlenecek, korunacak ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.


Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al