destek patent
TR | EN | RU | AR

Tüm Süreçlerde Global Çözümlerimizle Yanınızdayız.

Sürekli değişim ve gelişim yaklaşımıyla iş süreçlerimizi teknolojiyle buluşturarak, müşterimiz için global olarak yenilikçi ve katma değerli çözümler üretiyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

NEDEN BİZ?

40 YILLIK DENEYİM

Temeli 1983 yılında atılan, 40 yıllık köklü geleneğiyle; en geniş ve deneyimli insan kaynağına sahibiz.

Türkiye, İsviçre, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere'de bulunan 15 ofisimiz ile müvekkillerimize sınai haklar, hukuk, finans ve özel hizmetlerle ilgili tüm ișlemlerde rehberlik ediyor, destek sağlıyoruz.

 • HER SEKTÖRDE UZMAN KADRO

  Her sektörde uzmanlaşan uzman kadromuz, yurt içinde ve yurt dışında belgelendirdiğimiz binlerce dosyadan edindiğimiz bilgi birikimi ile her sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

 • HIZLI VE KESİNTİSİZ İLETİŞİM

  "Sürekli değişim ve gelişim" yaklaşımıyla iş süreçlerimizi teknolojiyle buluşturarak, müşterilerimiz için yenilikçi ve katma değerli çözümler üretiyoruz. Amacımız; müşterilerimizle hızlı ve kesintisiz bir iletişim kurarak müşteri deneyimlerini en üst noktaya taşımak.

 • HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ

  40 yıla yakın bir süredir edindiğimiz deneyimlerimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarıyla şekillendirip dönemin ihtiyaçlarına göre hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz.

 • MARKA
  TESCİLİ

  Şirketinizin en değerli sermayesi olan markanızı korumanın yolu tescil edilmesinden geçiyor.

 • PATENT
  BAŞVURUSU

  Araştırma geliştirme faaliyetleriniz sırasında bulduğunuz yenilikleri koruma altına alarak, 3. kişilerin kullanmasına engel olabilirsiniz.

 • TASARIM
  TESCİLİ

  Taklit vakalarıyla karşılaşmamanız için ürettiğiniz tasarımları piyasaya sunmadan önce tescille koruma altına almanızı öneriyoruz.

 • HUKUKİ, FİNANSAL VE
  ÖZEL HİZMETLER

  Alan adı alımından şirket kurulumuna, hukuksal hizmetlerden gümrük koruma hizmetlerine kadar A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermek birinci önceliğimiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Marka Nedir?
Marka, bir teşebbüsün mallarının veya hizmetlerinin diğer teşebbüslerin mallarından veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlaması ve marka sahibine sağlanan korumanın konusunun açık ve kesin olarak anlaşılmasını sağlayabilecek şekilde sicilde gösterilebilir olması şartıyla kişi adları dâhil sözcükler, şekiller, renkler, harfler, sayılar, sesler ve malların veya ambalajlarının biçimi olmak üzere her tür işaretten oluşabilir. Marka ile ilgili en önemli kriter, kullanılan işaretin benzer ürün ya da hizmetlerden farklılaşmayı sağlayan "Ayırt Edici Özelliğinin" bulunması gerekliliğidir.
Buluş Nedir?
Tarım dahil olmak üzere sanayinin herhangi bir kolunda var olan teknik problemlere getirilen teknik çözümler buluş olarak nitelendirilmektedir. Başka bir ifadeyle var olan problemlere getirilen teknik çözümler olarak da tanımlanabilir. Bir şeyin buluş olabilmesi için bir problem ve bu problemin çözümü şarttır.
Patent Nedir?
Patentin konusu buluşlardır. Buluş, teknik bir soruna bulunan çözümün adıdır. Patent; olumlu yönüyle sahibine buluşu üzerinde ekonomik olarak yararlanma imkanı sağlayan ve olumsuz yönüyle de söz konusu buluştan başkalarının yararlanmasını yasaklama imkânı veren ve türüne göre 10 (Faydalı Model) ya da 20 (İncelemeli Patent) yıl koruma imkânı veren hukuki bir belgedir.Sınai Mülkiyet Kanunda İncelemesiz patent türü yoktur. 10.01.2017 den önceki başvurular mülga Patent KHK ya göre işlem görecektir.
Tasarım Nedir?
Tasarım, bir ürünün tamamının veya bir parçasının çizgi, şekil, renk, biçim, doku, malzemenin esnekliği ve süslemesi gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu görünümdür. Diğer bir deyişle tasarım, bir ürün ya da ürün parçasının görünümüdür.
Marka Tescili Neden Önemlidir?
Kullandığınız ticari işaretin -ayırt edici- taklit edilmesinden endişe duyulması halinde, en kısa sürede tescili için TÜRKPATENT'e başvurulması gerekir. Diğer gerçek ya da tüzel kişiler sizden önce markanızın tescili için başvuruda bulunabilir ve sizin hak ve zaman kaybınıza sebep olabilir. Markanız tescil edilebilirlik kriterlerine sahip ise tescil edilerek on yıl süre ile korunacaktır. Her on yılın sonunda yapacağınız yenileme talebi ile de koruma süresini istediğiniz kadar uzatmanız mümkün olacaktır.