GÜMRÜK KORUMA

Gümrük Koruma

Gümrük Kanununu uygulama yönetmeliği, Madde 104(1)’de “Hak sahibinin başvurusu üzerine fikri ve sınai hakları ihlal eder nitelikteki eşyanın alıkonulması veya gümrük işlemlerinin durdurulması gümrük idaresince yapılır” hükmü yer almaktadır. Gümrüklerde durdurulan taklit ürünlerin ihlal ettiği kesinleştiğinde; Madde 111 hükümlerine göre imha edilmesi, niteliğinin değiştirilmesi veya müsaderesi ile anında işlem yapılması mümkün olmaktadır.

Taklit ürünlerin geçişini engellemek ve olası kayıplarınızın önüne geçmek için koruma kapsamınızı “Gümrük Kanunu” ile genişletmenizi öneriyoruz.

Gümrük Koruması mevzuatı ve uygulamalara ilişkin haklarınızı profesyonel danışmanlarımızdan daha detaylı öğrenebilmeniz için “destek” olmaya hazırız.

İşbu form aracılığıyla tarafınızdan temin edilen ad, soyad, telefon numarası ve e-mail adresi bilgileriniz ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca kişisel veri teşkil etmektedir. Bu kapsamda, paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, iş ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi; müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin ve müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu Destek Patent A.Ş. tarafından Kanun’da yer alan ilke ve şartlara uygun olarak işlenecek, korunacak ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al