Not only to be a brand, but to be a well-known brand

Ülkemizde tanınmış markalar statüsünde tescil edilen markalarımıza bir yenisi daha eklendi: Ege Seramik... Yaklaşık 800'e yakın markanın bulunduğu "Tanınmış Marka" ligine Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme ve araştırmalar sonucunda, Ege Seramik de resmen girmiş oldu.

Türk Patent Enstitüsü tarafından, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerinde ve hizmet anlayışında kalite standardını yakalayarak, tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanmış ve ticarileşme oranı belli büyüklüğe ulaşmış olan markalara verilen "TanınmışMarka" tesciline sahip markalarımıza Destek Patent'in başvurusu ile Ege Seramik de eklendi.

Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz; "Tanınmış Marka statüsü, Türk Patent Enstitüsü tarafından kurumun büyüklüğü, ürün hizmetlerinin yaygınlığı, çalışan sayısı, pazar payı ve piyasa hakimiyeti gibi kriterlerin araştırılması sonucu verilmektedir. Tanınmış Marka statüsüne sahip olmak ulusal ve uluslararası ticarette saygınlığın yanında marka benzerlikle ilgili itiraz süreçlerinde avantaj sağlamaktadır" diyor.

Ayrıntılı bilgi için:
Büşra Yıldız: busra.yildiz@itibaratolyesi.com
Rıdvan Tozlu: ridvan.tozlu@itibaratolyesi.com
Tel: 0212 272 5151