2020-02-02

A cooperation protocol signed between Tink schools and Destek Patent

Tüm ülkeyi kapsayan geniş çaplı bir bilinçlendirme kampanyasına imza atarak Türkiye'nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmaya devam eden Destek Patent, "Fikrine Sahip Çık" Projesi kapsamında, Zeynep Dereli’nin kurduğu Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile iş birliği protokolü imzaladı.

"Fikrine Sahip Çık" projesiyle, sosyal sorumluluk anlayışı odağına eğitimi yerleştirerek patent okuryazarlığını artırmayı ve fikri ve sınai haklar alanında bilinçli bir nesil yetiştirilmesini amaçlayan Destek Patent, 100 bin kişiye ulaşma hedefiyle yola çıktığı projesi kapsamında, Zeynep Dereli’nin kurduğu Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile iş birliği protokolü imzaladı.

Teknoloji okuryazarları ve geleceğin sosyal etki yaratacak teknoloji girişimcilerini yetiştirmek amacıyla kurulan Tink okullarıyla imzalanan iş birliği protokolü ile girişimciliğin olmazsa olmazı olan yeni fikirlerin, tescil edilmesi konusunda Destek Patent tarafından öğretmen ve öğrenciler için bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, "Fikrine Sahip Çık kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Tink okulları ile imzaladığımız bu protokol bizler için büyük önem taşıyor. Tink Okulları’nın farklı akademik yaklaşımı ve bu bakış açısıyla yetişen gençler, fikirleriyle bizi çok heyecanlandırdı. En kısa zamanda eğitimlerimize başlıyoruz" dedi.

Tink- Teknoloji ve İnsan Kolejleri Kurucusu Zeynep Dereli ise "Girişimciliğin olmazsa olmazı olan yeni fikirlerin ve buluşların patentlenmesi ve lisanslanması konusunda öğretmen ve öğrencilerimizi bilinçledirmek ve eğitmek için Destek Patent ile imzaladığımız bu protokol nedeniyle çok mutluyuz. Bizi bu anlamda desteklemeleri okulumuz ve okulumuzdan çıkan öğrencilerimizin değerli fikirleri için son derece önemli" diye vurguladı.