HaberlerMarka Olacak KOBİ'ye 50 Milyon Liralık Destek


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kurumsallaşmak ve markalaşmak isteyen KOBİ'lere KOSGEB aracılığıyla destek vereceklerini açıkladı. Işık, bu kapsamda hazırladıkları 2 yeni destek programının bütçesinin 50 milyon lira olduğunu bildirdi. Bakan Işık, KOBİ'lere farklı alanlarda yüksek miktarlarda destek programları sunduklarını ancak işletmelerin yönetim süreçlerinde hala büyük eksiklikleri olduğuna işaret etti. Işık, bu sorunu aşmak isteyen KOBİ'lerin ise kurumsal bir kimlik kazanabilmeleri için yüksek danışmanlık maliyetleri ile karşı karşıya kalabildiklerini söyledi. 

Farkındalık Oluşması Lazım
KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası alanda farkındalık oluşturmaları için markalaşmalarının da şart olduğunu vurgulayan Işık, bu kapsamda da işletmelere destek olacaklarını belirtti. Işık, 'KOBİ'lerin Markaya Yönlendirilmesi' isimli programın da girişimcilerin kullanımına sunulacağını ifade etti. Işık, 'Günümüzün tasarım odaklı rekabet anlayışı dikkate alındığında tüketici etkisi, mal ve hizmetlerin dünya pazarına ve yerel pazarlara markalanarak sunulmasını bir zorunluluk haline getirdi.' dedi.

Marka Destek Programı
Doğru marka ve mesajlarla pazara çıkan, markasını koruyan ve iyi pazarlayan KOBİ'lerin büyük bir avantaj sağladığını anlatan Bakan Fikri Işık, 'KOBİ'lerin bu bağlamda uluslararası rekabet gücü kazanmak ve marka olmak için doğru stratejilere ihtiyaçları bulunuyor' dedi. Işık, 'Markalaşma destek programını hayata geçiriyoruz. Yani kurumsallaşmak ve markalaşmak isteyen KOBİ'lere KOSGEB aracılığıyla önemli bir destek vereceğiz.'

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al