Markanızı Güvenle Tescil Edin
Size en doğru seçenekleri sunmak için buradayız. Başlamak için tek yapmanız gereken marka adınızı girmek ve ardından 'Ara' butonuna basmak.
Destek Patent, 1983 yılında sınai haklar alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Sunduğu hizmetlerin temelini; sınai haklara konu olan marka, patent, tasarım vekilliği ve danışmanlığı oluşturmaktadır. Bilgi ve birikiminin gücüyle tescil ve koruma işlemleri yanında, araştırma, takip, yorumlama, analiz, karşılaştırma, değerleme, sistem kurma ve geliştirme, eğitim vb. birçok konuda hizmet vermektedir.

2001 yılında Türkiye'de ilk kez sınai haklar konusunda ISO 9000 ve ardından ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi belgelerini alan Destek Patent, ülkemizde sınai haklar bilincinin yaygınlaştırılmasını görev edinmiş, Uluslararası Patent Birliği (UPB), LES Türkiye ve AIPPI Türkiye gibi öncü derneklerin kurucuları arasında yer almıştır.

Destek Patent, 2019 yılında sınai haklar bilincini ve patent okuryazarlığını artırmak, Türkiye’nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmak hedefi ile “Fikrine Sahip Çık” kurumsal sosyal sorumluluk projesini başlatmış, lise ve üniversite öğrencilerine, KOBİ ve girişimcilere proje kapsamında eğitimler vermeye başlamıştır.
Ulusal liderliğini sürdürerek sunduğu yüksek değerler ile sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek global pazarlarda müşterilerinin rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkan Destek Patent, 41 yılı aşan sektörel deneyimin getirdiği bilgi ve birikiminin gücüyle müşterilerine; hızlı, güvenilir, faydalı ve katma değeri yüksek hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Destek Patent bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda 260.000'den fazla marka, 48.000'e yakın patent/faydalı model ve 330.000'e yakın tasarıma danışmanlık ve vekillik yapmıştır.

Sınai haklar alanında global bir marka olma hedefini benimseyen Destek Patent, 1995 yılından beri Türkiye liderliğini sürdürmüş ve dünyada özellikle uluslararası marka tescilinde en çok tercih edilen ilk 10 patent firması arasında yer alarak uluslararası arenada başarısını kanıtlamış tek Türk vekillik firmasıdır.
HİKAYEMİZ

1983 Yılından Bugüne

Destek Patent, 1983 yılında sınai Haklar (marka, patent, tasarım) alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne, 41 yıldır hem patent ve marka haklarının ülkemizde korunması hem de marka ve patent vekilliği sisteminin kurulması, sektörün gelişmesi için gerçekleştirilen çalışmalara öncülük etmiştir.
DEĞERLERİMİZ

Ardımızda Her Zaman İyi Bir İz Bırakırız

Destek Patent ailesi olarak, parçası olduğumuz değerlerimizi tüm paydaşlarımızla, ilişkilerimizde ve iş süreçlerimizde hayata geçiririz.
Sadakat
Sadakat
Ülkemize, yasalara, şirketimize, ekibimize, müşterilerimize ve markalarımıza sadakatle çalışır, sahipleniriz.
Güvenilirlik
Güvenilirlik
Bir vekil ve danışman olarak temas kurduğumuz herkese önce güven verir, sonra güvenilir kalır; daima güvenle hatırlanırız. Ardımızda her zaman iyi bir iz bırakırız.
Rehberlik
Rehberlik
Sınai haklar konusunda danışman, yasalar önünde vekil olarak, katma değer üretme ve müşterilerimize fayda sağlama konusunda her zaman doğruyu ve iyiyi salık veririz. Kendimiz için istediğimizi, tecrübemiz ve dürüstlüğümüzle harmanlar, paydaşlarımız için de ister ve söyleriz.
Adalet
Adalet
Sadece kendi çıkarlarımız için değil, karşılıklı ve azami fayda için ölçülü ve temiz bir kazanç üzerine çalışmayı, helal ve meşru dairede kalmayı benimseriz. Ürün ve hizmetlerimizin sonuçlarına da sahip çıkarak, fayda ve zararda adaleti temin etmeyi hedefleriz.
Çalışkanlık
Çalışkanlık
Sektörümüze kattığımız en temel değer çok çalışarak paydaşlarımıza her alanda kaliteli ve hızlı hizmet vermektir. İşimize odaklanır, zamanında bitirir, çalışkanlığımızla farklılaşırız.
Saygı
Saygı
Tedarikçilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve tüketicilerimize, yani tüm insanlara; öte yandan çevreye ve hayata saygı duyarız, haklarını gözetmeye özen gösteririz.
Rekabet Gücünü Arttırmak
MİSYONUMUZ

Rekabet Gücünü Arttırmak

Ulusal liderliğimizi sürdürerek sunduğumuz yüksek değerler ile sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek global pazarlarda müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmak.
Global Bir Marka
VİZYONUMUZ

Global Bir Marka

Sınai haklar alanında global bir marka olmak.
Deneyimli Yönetim Kadrosu
YÖNETİM

Deneyimli Yönetim Kadrosu

Ekiplerimizin birbirinden farklı görüş ve bakış açılarına sahip olmalarını önemsiyor, bu farklılıkların yaratıcılığı ve başarıyı beraberinde getirdiğine inanıyoruz.

Başarımızın sırrı; ortak akılla yönetilen bir şirket olmamız..
ÜYELİKLERİMİZ

Yüksek Kalite Bilinci

Yüksek kalite standartları bilinci ile sektörel gelişmeleri yakından takip etmeye önem veriyoruz, ulusal ve uluslararası derneklere üyeyiz.