TASARIM İZLEME

Tasarım İzleme

Satın alma davranışlarını etkileyen ambalaj, model, desen, yedek parça tasarımlarının ortaya çıkış hikayeleri zor ve emek isteyen süreçlerdir. Özellikle tekstil, mobilya, makine ve gıda gibi sektörlerde ürünün görselliğini öne çıkaran tasarımlarınızı tescil ile koruma altına almanız yetmez, mutlaka tasarımlarınızı takip ettirmeniz gerekmektedir.


Tasarım İzleme Nedir?

“Türk Patent ve Marka Kurumu” tescil başvurusu yapılan tasarımları benzerlik değerlendirmesine tabi tutmadan Tasarımlar Bülteni'nde yayınlayarak ilana açmaktadır. Tasarım İzleme; aylık bültenlerin taranması, tespit edilen benzerlerin tarafınıza bildirilmesi, talimatınız halinde benzer tasarımlara itirazın yapılmasını içeren Destek Patent tarafından geliştirilen özel takip sistemidir.


Tasarım İzleme Size Ne Kazandırır?

1. Bülten aşamasında itiraz edilmeyen taklit tasarımın iptali için oluşabilecek maliyeti engeller.
2. 'Tasarım İzleme' hizmeti ile sektörünüzle ilgili yapılan başvurular düzenli olarak raporlanır.
3. Sunulacak raporlar sayesinde sektörünüzle ilgili yeni trendleri takip edersiniz.

Benzer şekilde yurtdışında uluslararası veya ülkesel olarak tescil müracaatı yapılan tasarımlar, aylık olarak yayımlanan uluslararası bültenler veya ülkesel tasarım müracaat bültenlerinden izlenmektedir. Destek Patent bu alanda uluslararası kuruluşlarla yaptığı işbirliği çerçevesinde, yurtdışında da hak sahibinin tasarımının izleme kapsamına alınmasında size “Destek” olur.
 

İşbu form aracılığıyla tarafınızdan temin edilen ad, soyad, telefon numarası ve e-mail adresi bilgileriniz ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca kişisel veri teşkil etmektedir. Bu kapsamda, paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, iş ve iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi; müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin ve müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu Destek Patent A.Ş. tarafından Kanun’da yer alan ilke ve şartlara uygun olarak işlenecek, korunacak ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al