2016-05-31

Marka ve patent uzmanlarının ikinci durağı Merter olacak

Destek Patent tarafından hayata geçirilen FAST (Focus Aktif Saha Toplantısı) etkinliğinin ikinci durağı Merter olacak. Uzmanlar, Eminönü'nden sonra ikinci durak olan Merter'de marka, patent ve tasarım konusuyla ilgili bilinmeyenleri yanıtlayacak. Amaç, konuyla ilgili bilincin artmasına katkı sağlamak…

Sınai mülkiyet hakları alanında farkındalık oluşturmanın, ülke ekonomisinin gelişimi için önemli bir basamak olduğunu belirten Destek Patent A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Emre Vural; "Sınai mülkiyet hakları alanında farkındalık oluşturmak, bizim ısrarla altını çizdiğimiz konuların başında geliyor. Bugüne kadar kararnameyle yönetilen marka, patent ve tasarım alanı çok yakında yasal bir düzenlemeye kavuşarak bundan böyle yasayla yönetilecek. Yasa, pek çok sorun barındıran markalaşma ve patent alanında tüm girişimcilerin önünü açacak. Bu vesileyle sokaklara çıkmak, hem yeni fırsatları halkımıza açıklamak hem de bilinmeyenleri aydınlatmak istiyoruz. FAST1 (Focus Aktif Saha Toplantısı) projesiyle geçtiğimiz ay Eminönü'nde hayata geçirdiğimiz etkinliğimizin ikinci ayağı olarak marka-patent uzmanlarımız, FAST2 projesiyle bu sefer Merter'de KOBİ'leri ziyaret edecek. Marka, patent ve tasarım konularına dair tüm bilinmeyenleri yanıtlayacak" dedi.

FAST1 projesinin büyük ilgi gördüğünü belirten Vural, "Eminönü'nde başladığımız projeyle bölgedeki KOBİ'lerimizi marka ve patent konusunda ciddi ölçüde bilinçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Marka-patent uzmanlarımız tarafından her ay farklı bölgelerde gerçekleşecek ziyaretlerimizin ikincisi olan FAST2, 2 Haziran'da Merter'de gerçekleşecek. Uzmanlarımız bu sefer Merter'de yer alan KOBİ'lerimizi marka ve patent konusunda bilgilendirecekler. Her zaman dile getirdiğimiz gibi marka başvurusunda Avrupa'da zirvedeyiz fakat marka üretmek kadar üretilen markaların korunması da çok önemli. Güçlü markalar oluşturarak gelişmiş ülkeler arasına girebileceğimizi unutmamalıyız" diye konuştu.

Ayrıntılı bilgi için:
Büşra Yıldız: busra.yildiz@itibaratolyesi.com
Rıdvan Tozlu: ridvan.tozlu@itibaratolyesi.com
Tel: 0212 272 5151