2012-03-02

İş Garantili

Destek Patent A.Ş. ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nden iş garantili "Patent Mühendisliği Sertifika Programı"

Patent vekilliği sektöründe bir ilk

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi ve Destek Patent A.Ş. program ortaklığında gerçekleştirilen "İŞ GARANTİLİ - Patent Mühendisliği Sertifika Programı" 10 Mart 2012'de İstanbul Kültür Üniversitesi'nde başlıyor.

Program, yeni mezun veya son sınıf mühendis adaylarının patent ve inovasyon konularında bilgi sahibi olmaları, çalışacakları şirketlerde patent araştırmaları yapıp yorumlayabilmeleri, patent başvurularını hazırlayıp takibini yapabilmelerini hedeflemekte. Ayrıca eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika verilecektir.
Konu ile ilgili açıklama yapan Destek Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, haftada 2 gün ve 6 saat sürecek olan eğitimlerin toplamda 50 saat olarak planlandığı eğitim programı sonucunda sınavda başarılı olan kursiyerlere İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından verilecek "Patent Mühendisliği" sertifikasının sahibi olacaklarını söyledi. Yamankaradeniz ayrıca sertifika programına katılım için son başvuru tarihinin ise 7 Mart 2012 olarak belirlendiğini ifade etti.

Programa, yeni mezun mühendisler veya mühendislik fakültesi son sınıf öğrencilerinden firmaların Ar-Ge veya Sınaî Haklar Departmanları'nda çalışmak isteyenlerin ve hâli hazırda bir şirkette Ar-Ge Yöneticiliği veya Ar-Ge Personeli olarak görev yapan mühendislerin katılabileceğinin altını çizen Yamankaradeniz, patent mühendisliği alanında kariyer yapmak isteyen ve belirtilen özellikleri taşıyan herkesi programa davet etti.

İKÜSEM & Destek Patent İşbirliğiyle hazırlanan Patent Mühendisliği Sertifika Programı içeriği; "Patent Stratejileri ve ARGE", "Temel Patent Eğitimi", "Faydalı Model Sistemi", "Yurtdışı Patent Eğitimi", "Patent Maliyetleri ve Teşvik Sistemleri", "Patent Başvurusu Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler", "Patent Araştırması", "Patent İstem Yorumlama ve Kapsam Tespiti", "Patent Hukuku", "Patentte Yanlış Bilinenler", "Uygulamalı Esasa İlişkin İnceleme" konu başlıklarından oluşmakta.

"İŞ GARANTİLİ - Patent Mühendisliği Sertifika Programı"na katılmak isteyenler başvurular için İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İKÜSEM) web sitesini ziyaret edebilirler.