2016-01-20

Süt Kuzusu' Projesi Marka Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 118 bin haneye 1-5 yaş grubundaki çocuklar için süt dağıttığı "Süt Kuzusu" projesi için marka tescil belgesi aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 118 bin haneye 1-5 yaş grubundaki çocuklar için süt dağıttığı "Süt Kuzusu" projesi için marka tescil belgesi aldı. Tire Süt Kooperatifi işbirliğiyle başarıyla yürüttüğü, söz konusu çocukların haftada 2 litre süt içmesini sağlayan proje, kendi alanında Türkiye’de ilk marka olarak tescil edildiği açıklandı.

"Okul Sütü" projesiyle 2005 yılından itibaren gelişme çağındaki çocuklara ve ailelerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, 2012 yılında ilköğretim okullarında süt dağıtımına başlama kararıyla birlikte projeyi revize ederek, bu kez 1-5 yaş grubu çocukları hedeflemişti. "Okul Sütü" gibi kısa sürede büyük ilgi gören, kapıya teslim bu süt dağıtımı modeliyle Türkiye’ye örnek oldu. 118 bin çocuğa, 15 günde bir 4 litre süt dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu sosyal projeyi büyüterek yürütürken bir yandan da 2013 Haziran ayında yaptığı isim ve logo hakkı başvurusunu sonuçlandırarak, Süt Kuzusu’nun marka tescilini aldı.

Marka Tescil Belgesi teslimi Destek Patent tarafından yapıldı

Marka tescil belgesini, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç’e teslim eden Destek Patent Bölge Müdürü Süleyman Zemin, bu projenin kendi alanında Türkiye’de ilk marka tescili olduğunu söyledi. Zemin, “Süt Kuzusu, Türkiye’de ilk ve çok başarılı bir projeydi. Şimdi markalaşmış bir proje oldu. Artık tüm hakları Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Belediyeye, İzmir halkına ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi. Süt Kuzusu ailelerine teşekkür eden Genel Sekreter Genç ise, “Bize güvendiniz. Sizlerin de desteğiyle Süt Kuzusu ailemiz büyümeye devam edecek.” şeklinde konuştu.