Markanızı Güvenle Tescil Edin
Size en doğru seçenekleri sunmak için buradayız. Başlamak için tek yapmanız gereken marka adınızı girmek ve ardından 'Ara' butonuna basmak.
Aynı Dili Konuşun

Aynı Dili Konuşun

Patent, teknik ve hukuki yönü olan bir kavram olduğundan, teknik insanların yeteri kadar hukuk bilgisine, hukuk insanlarının da yeteri kadar teknik bilgiye ihtiyaç duyduklarını biliyoruz.

Bu noktada Dersimiz Patent programı, teknik insanların ve hukuk insanlarının aynı dili konuşmalarını sağlayan özel bir patent eğitim programıdır.

En Çok Patent Üreten Ülke

Patent konusunda bilgi seviyesi artmış kurum, coğrafi bölge ve ülkeler, ekonomik ve gelişmişlik kriterleri açısından bir değişim göstergesi olarak kabul ediliyor. Ülkemizde patent üretim şampiyonu bölge ise Marmara Bölgesi’dir. Benzer şekilde dünya üzerinde en çok patent üreten ülke Amerika’dır. Avrupa’da ise en çok patent üreten ülke Almanya’dır. Bunları farklı kılan ortak nokta ise bulundukları alanın en gelişmiş ülke ve bölgesi olmalarıdır.

En Çok Patent Üreten Ülke

Eğitimin Amacı

• Tekrarlanan Ar-Ge önlenerek firma ve ülke kaynaklarının çöpe atılmasını engellemek. (Dünya üzerinde tekrarlanan Ar-Ge istatistiği kurumdan kuruma ve ülkeden ülkeye değişmekle birlikte %23 - %30 arasındadır)
• Hızlı ve doğru patent ön araştırmaları yapmak. Patentin hak kapsamını doğru bir şekilde belirlemek.
• Ürün tasarımından, ürünün kullanıcı ile buluşmasına kadar patent kavramı ile ilgili sıkıntı yaşamamak için işletmelerde kimlerin, ne tür çalışmaları, nasıl yapması gerektiği önceden tanımlamak.
• Patent portföyünü zenginleştirmek. (Patent konusunda %1’lik bir değişim, finansal gelişimde %0,11’lik bir değişim sağlar)
• Sürdürülebilir Ar-Ge ve sürdürülebilir rekabet elde etmek.